Ines & Johnny
Här kan man läsa om kennelns andra kull efter "Ines" SE U(u)CH SE VCH RLD N RLD F RLD A Manaca's Join the Joyride och den stiliga "Johnny" SU(u)CH SE VCH Charbonnel Manaca's Design.
Valparna föddes onsdagen den 20 mars 2013 .
Längre ner på sidan kan du se valparna växa eller klicka här!
1 svart hane och 3 svarta tikar.
Den här är en kombination som jag tror mycket på och ser med stor spänning fram emot att få följa dessa valpar. Det finns många fina hundar som jag tycker väldigt mycket om bakåt i både Ines och Johnnys stamtavla. =) Och att jag tycker väldigt mycket om både Ines och Johnny tror jag framgår rätt bra här på sidan ;) Ines & Johnny är två härliga hundar som jag tror kan passa och komplettera varandra på ett bra sätt. Båda är sunda och trevliga cockrar!
Ines

SE U(u)CH SE VCH RLD N RLD F RLD A Manaca's Join the Joyride
Höfter:B ögon:ua FN Normal, Optigen: Hereditär Normal/clear A.
Ines är en otroligt rolig hund att leva med, hon har en stor personlighet, mycket arbetsvilja och alltid på gott humör =) Hon har en mycket fin extriör, vacker som en dag och välmeriterad från utställning! Vi tävlar rallylydnad och går viltspår, Ines är som sagt en helt fantastikst hund att jobba och leva tilsammans med. Det här blir Ines andra och sista kull.
och
Johnny

SU(u)CH SE VCH Charbonnel Manacas Design
född: 2007-10-11 Höfter: B, optigen A & FN normal Kvalificerad till Cruft's GRUPPVINNARE & BEST IN SHOW Reserv
Johnny är en hane som jag alltid har varit mycket förtjust i, både i hans utseende han och hans coola sätt faller mig helt i smaken.
Klicka här och läs mer om Johnny:

Johnny, BIR, BIG & BIS reserv på Alfta Nationella i Juli 2009

SSRK, Grängesberg, Sept 2009. Ines BIR & Johnny BIM och båda blev utställningschampions denna dag!

SSRK Sundsvall, Ines BIR och BIS 3, juni 2011
Stamtavla "Valp"
Valp |
SU(u)CH SE VCH Charbonnel Manaca's Design HD: B, optigen A, FN normalSvart |
Charbonnel WarheroHD: 6/7, optigen A, FN normal Svart |
GBSHCH Charbonnel WarlordSvart |
Charbonnel Goes Dutch |
SU(u)CH NUCH NORDV-06 SVCH Manaca's Undesingned DreamHD: A, optigen A, FN normalSvart
|
SU(u)CHQuettadene LancelotSvart |
SU(u)CH DKUCH SVCH NORDVV_11Manaca's In Your DreamRöd |
SE VCH RLD N SE U(u)CHManaca's Join the JoyrideHD:BOptigen: Hereditärt Normal/clear AFN NormalSvart |
SU(u)CHQuettadene LancelotHD: B optigen A, FN normalSvart |
GBSHCHPerrytree sun DreamerRöd |
Quettadene High Societysvart |
SU(u)CH NV-05 SE VCH Manaca's Main AttractionHD:A optigen A, FN normalSvart |
SU(u)CH NV-05 NUCH VEUW-06Manaca's Yours SincerelyRöd |
SU(u)CHManaca's Alice in ChainBlr |
|